top of page

Centrum Edukacji Psychoonkologicznej

donate
Samorząd_Województwa_Wielkopolskiego.jpg

Wsparcie psychoonkologiczne przeznaczone jest  dla mieszkańców województwa wielkopolskiego

Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

baner pusty.png

           Projekt skierowany jest do osób zawodowo opiekujących się osobami przewlekle chorymi a także wolontariuszy, społeczników, animatorów i opiekunów rodzinnych a jego celem jest budowanie kompetencji pozwalających w sposób efektywny wspierać powstawanie i działanie grup samopomocowych zrzeszających osoby przewlekle chore i ich opiekunów.  Działania podejmowane w ramach projektu polegać będą na stworzeniu programu i organizacji Kursu Zintegrowanego Wsparcia dla Osób Przewlekle Chorych i ich Opiekunów, który będzie obejmował najważniejsze obszary wspierające funkcjonowanie chorego i jego otoczenia.  Nasze długoletnie doświadczenie wskazuje trzy kluczowe pola/poziomy, które maja wpływ na proces zdrowienia osób chorujących i zapobieganie wypaleniu opiekunów:

  1. Wsparcie społeczne – poziom Polis

  2. Wieloaspektowa praca z ciałem – poziom Somy

  3. Wpływ czynników psychologicznych – poziom Psyche

Zapraszamy do korzystania z filmów instruktażowych stworzonych przez nas w ramach projektu „Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra” na zlecenie Ministerstwa Rozwoju.

Zawarte w filmach instrukcje i informacje są przygotowane z myślą o osobach z doświadczeniem choroby onkologicznej i ich bliskich, tak aby wieloaspektowo wspierać proces zdrowienia i rekonwalescencji na każdym jego etapie.

Ćwiczenia jogi leczniczej, ich tempo i poziom trudności, zostały przygotowane w oparciu o długoletnie doświadczenie pracy z osobami chorymi onkologicznie w różnym wieku i o różnych poziomach sprawności. Ćwiczenia mogą być wykonywanie niemal w każdych warunkach – nawet na szpitalnym łóżku.

Panie prezentujące ćwiczenia, to członkinie Stowarzyszenia od lat korzystające z cotygodniowych spotkań jogi leczniczej, prowadzonych przez doświadczoną instruktorkę Wierę Szymańską. Twórczynią scenariuszy do cyklu jest Izabela Kolka, również od lat związana ze Stowarzyszeniem.

Filmy mogą być wykorzystywane przez specjalistów pracujących z chorymi onkologiczne i ich rodzinami – psychoonkologów, fizjoterapeutów, lekarzy, opiekunów socjalnych.

W przygotowanie cyklu włożyliśmy dużo pozytywnej energii z nadzieją, że przełoży się ona na dobre samopoczucie odbiorców. Dostęp do filmów jest łatwy i darmowy, aby mogły służyć wszystkim potrzebującym.

Jeśli jesteś jednym z tych, dla których przekazanie finansowego wsparcia nie jest problemem – będziemy za nie bardzo wdzięczni.

Każdy datek, przełoży się na samopoczucie naszych podopiecznych finansując specjalistyczną opiekę jaką oferujemy w ramach Akademii Walki z Rakiem – konsultacje psychoonkologiczne, dietetyczne, jogę leczniczą, itd. Pozwoli także na poszerzenie naszego projektu o kolejne filmy prezentujące najskuteczniejsze metody wspierania procesu zdrowienia w chorobie onkologicznej. Jesteśmy przekonani, że taka pomoc ma sens, a Ty możesz nam pomóc wcielać ją w życie.

bottom of page