W Polsce odczuwa się dotkliwy brak fachowej opieki psychologicznej dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. W nielicznych tylko ośrodkach pacjent może liczyć na profesjonalną pomoc psychologa. Lekarze najczęściej nie mają czasu ani odpowiednich umiejętności, by skutecznie wesprzeć emocjonalnie pacjenta chorego na raka.

 

Zależy nam w Stowarzyszeniu PSYCHE SOMA POLIS, by polski pacjent mógł również uzyskać fachową pomoc psychologiczną będąc w trakcie leczenia onkologicznego. Chyba żaden inny czynnik nie poprawia jakości opieki onkologicznej w tak wyraźny sposób tak niewielkim kosztem.

Kliknij na słowo i dowiedz się co dokładnie oznacza psychoonkologia?

Kim jest psychoonkolog?

"Naszym zadaniem jest pomóc w rozwiązaniu problemu tak szybko, jak to tylko możliwe."

MISJA

Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS to wyjście naprzeciw człowiekowi, aby razem z nim, poprzez profesjonalną pomoc, pokonywać trudności i przeszkody ograniczające dobrą jakość życia oraz wyzwalać sens i radość istnienia. Stawiamy na wsparcie psychiczne, zdobywanie wiedzy, spotkania z ludźmi, rozwój osobisty.

 

Naszą misją jest tworzenie pozytywnej przestrzeni, wolnej od jakichkolwiek form wykluczenia, dla osób zmagających się z problemami własnego zdrowia oraz ich rodzin. Troskę o zdrowie postrzegamy w czterech istotnych dla każdego człowieka aspektach: fizycznym, psychicznym, duchowym oraz społecznym. 

 

WIZJA

Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS realizuje tę definicję, udzielając bezpłatnego wsparcia psychoonkologicznego,  prowadząc terapię indywidualną i rodziną dla osób onkologicznie chorych i ich bliskich. 

W przeciwieństwie do innych form psychoterapii nie skupiamy się na pewnym wycinku rzeczywistości czy funkcjonowania psychicznego osoby chorej, ale podchodzimy do niej w sposób holistyczny. 

My również czasem potrzebujemy wsparcia w działaniu!

logotyp stowarzyszenia
Stowarzyszenie
PSYCHE SOMA POLIS

mail: info@psychesomapolis.org

tel.: 61 820 27 46; 502 994 497

KRS: 0000436068

NIP: 783-169-36-30

REGON: 302272420

ul. Wierzbięcice 18/5

61-568 Poznań

Rachunek bankowy:

72 1750 0012 0000 0000 2102 4333

© 2021 by PSYCHE SOMA POLIS. |   Polityka Prywatności