top of page

"Dieta dla mózgu" - webinar z dr Joanną Podgórską

Zaktualizowano: 21 paź 2022

"Dieta dla mózgu" - Ten krótki webinar dotyczy roli diety - jej poszczególnych składników i prawidłowych nawyków żywieniowych w utrzymaniu zdrowego, dobrze pracującego mózgu.


Budowa komórki nerwowej i mózgu po krótce i dlaczego sposób żywienia ma tu takie znaczenie


Najlepsza dieta dla mózgu:

- rola diety przeciwzapalnej, dbałości o mikrobiotę jelitową

- kwestia antyoksydantów

- białka i tłuszcz w funkcjonowaniu mózgu jako organu

- rola aminokwasów i witamin w syntezie neuroprzekaźników

- rola wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i suplementacji Omega 3 (EPA/DHA, kwasu ALA) w funkcjonowaniu mózgu, przekazywaniu sygnałów, działaniu neuroprzekaźników.

Czy cukier rzeczywiście jest nam potrzebny? Czy możemy go sami wytworzyć? Nadmiar węglowodanów a mózg - aspekty pamięci, depresji, choroby Alzheimera. Wspólne podłoże chorób metabolicznych i neurodegeneracji (insulinooporność w mózgu) Czy dieta ketogeniczna i wysokotłuszczowa jest rzeczywiście dobra dla mózgu - kwestie poznawcze, kwestie psychiki i równowagi neuroprzekaźnikowej. Dlaczego przejadanie się nie sprzyja sprawnej pracy naszej głowy. Suplementacja wspierająca pracę mózgu - adaptogeny i kluczowe witaminy i mikroelementy


Prowadznie: dr Joanna Podgórska Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Konsultant naukowy, autorka publikacji naukowych, popularno-naukowych, monografii, artykułów o tematyce medycznej i dietetycznej oraz materiałów edukacyjnych, blogerka. Absolwentka Dietetyki Sportowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku "Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych". Obecnie studiuje „Psychosomatykę i somatopsychologię” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i tworzy suplementy diety wspomagające pracę mózgu.


WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!


Po więcej wiedzy zapraszamy na blog dr Joanny Podgórskiej: https://www.joanpodgorska.com/blog oraz podczas kolejnych webinarów :)
1261 wyświetleń

Comments


bottom of page