top of page

Onko-joga dla Pacjentów i Opiekunów

Mamy ogromną przyjemność zaprosić osoby z doświadczeniem choroby onkologicznej w swoim życiu oraz opiekunów osób chorych do wspólnej praktyki vinyasa jogi. Będziemy spotykać się raz w tygodniu, on-line, podczas bezpłatnych zajęć jogi.

Grupy:


Pacjenci:

środa, godz. 09.00-10.00


Opiekunowie:

czwartek, godz. 18.00-19.15


Zajęcia prowadzone cyklicznie co tydzień, od kwietnia do czerwca.


Zajęcia poprowadzi Agnieszka Żok, akredytowana przez Yoga Alliance instruktorka vinyasa jogi (200 RYT), doktor nauk o zdrowiu.


Słowo joga oznacza unię, która ma łączyć fizyczność człowieka z jego duchowością. Podczas spotkań będziemy skupiać się zarówno na wykonywaniu asan, pozycji których celem jest obecność i praca nad świadomością ciała, jak również relaksacji starając się wyciszyć umysł i pracować z oddechem. Umiejętność relaksacji jest niezwykle istotna w praktyce jogi, ćwiczenia oddechowe można wykorzystywać w każdym momencie dnia czy nocy, kiedy odczujemy taką potrzebę. Vinyasa natomiast jest świadomym ruchem ciała w rytmie oddechu, charakteryzującym się stopniowym przechodzeniem od prostego do złożonego ruchu, od praktyki zewnętrznej do wewnętrznej.

Po praktyce powinniśmy czuć się szczęśliwi, zrelaksowani i wypoczęci. Praktyka jogi pozwala zwiększyć poziom energii, jak i wyciszyć, przygotować do snu.


Przygotowując się do praktyki warto zadbać o odpowiednią, bezpieczną przestrzeń, żeby np. móc spokojne rozłożyć ręce. Potrzebna będzie mata do ćwiczeń lub inne nieśliskie podłoże (np. dywan) oraz bolster (wałek) i pasek do jogi, które z powodzeniem można zastąpić grubym kocem i długim paskiem od szlafroka (lub dwoma paskami). Przyda się również poduszka i klocek do jogi (lub gruba książka) oraz krzesło (dla pacjentów).


Rejestracja:Zajęcia odbywają się w ramach projektu Redukcja stresu, zmęczenia oraz poprawa jakości życia pacjentów leczonych onkologicznie i ich opiekunów z wykorzystaniem ćwiczeń bazujących na technikach vinyasa jogi, realizowanego przez Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS, Fundację Otulina oraz Zakład Filozofii Medycyny i Bioetyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Projekt uzyskał uznanie Polskiej Ligii Walki z Rakiem w ramach IV konkursu Onkogranty.


Zapraszamy do udziału :)

447 wyświetleń
bottom of page