top of page

Onkotwardziele na K2

-energetyczna i śmiała wyprawa po realizację marzeń

W drugiej połowie lutego 2017 roku grupa Osób, mających za sobą doświadczenie z chorobą onkologiczną, podejmie się pierwszego zimowego wejścia na K2. W ten sposób chcą dać wiarę i nadzieję innym, że po chorobie można wrócić do normalnego życia, pełnego pasji i marzeń. Marzenia są możliwe do spełnienia. Trzeba jedynie po nie sięgnąć.

K2. Mordercza góra. Od lat uznawany za najtrudniejszy szczyt, nie zdobyty jeszcze zimą. To największe wyzwanie współczesnego himalaizmu. To jak lądowanie człowieka na Księżycu. Tej zimy górę miała atakować polska narodowa wyprawa, ale nie udało się. K2 jest nadal niezdobyte, ale być może już niebawem padnie. Może uda się podopiecznym Fundacji “Pokonaj raka”?

Podopieczni fundacji chcą pokazać całemu światu, że nowotwór nie musi być równoznaczny z wyrokiem, a kilka lat po wiadomości, która wywraca cały świat do góry nogami, można realizować rzeczy wielkie. Chcą podążać za marzeniami. Nawet wejście jednego dnia na Kasprowy Wierch i Kopę Kondracką jest solidną wycieczką. To właśnie będzie ich K2, realizowane w tatrzańskich warunkach. Onkotwardziele nie pójdą na łatwiznę. Wiedzą, że trzeba będzie przebijać się przez śnieg, niczym wspinacze w Himalajach i być może torować trasę. Wiedzą, że na grani może ostro wiać. Ale wiedzą też, że niemożliwe nie istnieje. Że świat po diagnozie wciąż może być piękny i pełen wyzwań. Takich jak to. Nie ma nic piękniejszego niż przełamywanie swoich słabości.

Na szczyt Onkotwardzieli poprowadzą himalaiści, którzy letnie zdobycie K2 (prawdziwego) mają już za sobą i Ci, którzy na co dzień uczą innych wspinaczy. Będą to: Adam Bielecki i Marcin Kaczkan, oraz Jacek Czech. Termin ataku szczytu przewidziany jest na 24 – 25 lutego. Onkotwardziele ruszą z murowanej bazy na Kalatówkach.

W tym roku minie 10 lat od realizacji naszego pierwszego projektu – Za każdą chemię – jeden szczyt. Planujemy szereg wyjątkowych wydarzeń. Aby znacząco podnieść szansę wyleczenia, chorzy muszą podjąć walkę zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Wiara i chęć wygrania z nowotworem są równie ważnym elementem terapii, jak chirurgia, radio- czy chemioterapia. Dlatego istotne jest pokazywanie pozytywnych przykładów, że jest to możliwe, aby chory nie czuł się samotnie w swych zmaganiach – uważa Katarzyna Gulczyńska, prezes Fundacji “Pokonaj raka”.

Zdobyliśmy już parę najwyższych szczytów świata (Mont Blanc, Elbrus czy Kilimanjaro), przemierzaliśmy trasę Green Velo na rowerach, skakaliśmy na spadochronie, ale to góry są naszą największą miłością. To góry oddają prawdziwą walkę człowieka w codziennych zmaganiach.

Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS objęło patronatem tą wspaniałą ideę powrotu do zdrowia, marzeń i pasji.
Wspieramy takie akcje i trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy !

Zobacz: SZCZEGÓŁY

32 wyświetlenia

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page