top of page

"Rytm Dobowy" - webinar z dr Joanną Podgórską

Zaktualizowano: 21 paź 2022

Podczas tego krótkiego webinaru postaram się odpowiedzieć na pytanie czy "Regulacja rytmu dobowego jest lekiem naszych czasów?"


Obecnie niezwykle mocno skupiamy się na zdrowym podejściu do diety i coraz mocniej szanujemy korzyści jakie niesie za sobą aktywność fizyczna. To bardzo dobrze, wartościowe i prozdrowotne trendy są zawsze w cenie. Warto jednak zwrócić uwagę na elementy, które od zarania dziejów były niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego, a dziś bez dwóch zdań są niezwykle mocno zaniedbywane. Mowa o prawidłowej długości i jakości snu oraz życiu zgodnym z cyklem dobowym. Na jakie pytania będziemy szukać odpowiedzi?


  • co to jest rytm dobowy i czy zależy tylko od dnia i nocy?

  • co odpowiada za rytm pracy organizmu? (rola światła słonecznego i tzw. zeitgeberów)

  • słowo o pracy zmianowej - rola rytmu dobowego i snu w prawidłowej pracy mózgu i całego organizmu

  • dlaczego warto dbać o rytmikę i rutynę naszych zachowań?

  • dlaczego melatonina to nasz „bodyguard”? - słowo o chronofarmakologii, czyli co ma skuteczność działania leków do określonej pory dnia


Prowadznie: dr Joanna Podgórska Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Konsultant naukowy, autorka publikacji naukowych, popularno-naukowych, monografii, artykułów o tematyce medycznej i dietetycznej oraz materiałów edukacyjnych, blogerka. Absolwentka Dietetyki Sportowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku "Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych". Obecnie studiuje „Psychosomatykę i somatopsychologię” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i tworzy suplementy diety wspomagające pracę mózgu.


WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!


Po więcej wiedzy zapraszamy na blog dr Joanny Podgórskiej: https://www.joanpodgorska.com/blog


oraz podczas kolejnych webinarów :)


230 wyświetleń

Comentários


bottom of page