top of page

X Jubileuszowy Zwrotnik Raka

10 – 13 września Ogólnopolska Sieć Akademii Walki z Rakiem obchodzi 10 –lecie. Z tej okazji Fundacja Światło i Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS organizują akcję pt. "Zaśmiejmy raka".

Partnerami są Fundacja Jogi Śmiechu oraz Ogród Nadziei.  Fundacja „Światło” 10 lat temu zainicjowała ogólnopolski projekt Akademii Walki z Rakiem – są to ośrodki wsparcia psychoonkologicznego dla chorych i ich rodzin. Obecnie w 12 miastach Polski rok rocznie tysiącom osób mierzących się z chorobą nowotworową bezpłatnie udzielana jest  profesjonalna pomoc.

To wielkie dzieło!


Rak bywa postrzegany jako wyrok albo jako wróg, z którym trzeba walczyć. Tymczasem w chorobie warto zobaczyć jakiś sens np. coś, czego można się dzięki niej nauczyć zmienić w swoim życiu, by podnieść jego jakość. Warto też znaleźć dystans do choroby, a nic tak go nie buduje, jak poczucie humoru i zdolność do śmiania się pomimo wyzwań. Program Akademii Walki z Rakiem skoncentrowany jest przede wszystkim na pomocy psychoonkologicznej, psychoedukacji, sesjach terapeutycznych, zajęciach ruchowych i dietoterapii i wiele innych.

Obchody X- lecia całej sieci zostały utrzymane w konwencji „ Zaśmiejmy raka” i oprócz drzwi otwartych, uroczystych koncertach i wykładach, które organizowane są w poszczególnych miastach, zapraszamy wszystkich Polaków do wspólnego zdrowego śmiechu. 

Poprzez akcję „Zaśmiejmy raka” pokażemy ludziom, że śmiech i dobry humor również dla ciała może być terapeutyczny i zdrowy. Skorzystamy z metody stosowanej powszechnie we wspomaganiu medycyny, jaką jest Joga Śmiechu. Jest to opracowana przez lekarza i praktykowana już w 70 krajach metoda redukcji stresu wykorzystująca zdrowotne właściwości śmiechu takie jak wzmacnianie odporności, aktywowanie antyrakowych komórek NK, pobudzenie endorfin i obniżenie poziomu kortyzolu (hormonu stresu).

W 5 miastach Polski (tj. Toruń, Poznań, Wrocław, Zamość, Kalisz) 12 września o godz. 13.00 odbędą się otwarte sesje Jogi Śmiechu prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. 

Wstęp jest wolny.
11 wyświetleń

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page