top of page
Joanna Zapała

Joanna Zapała

Prezes

Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS

Koordynator Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu.

Psycholog - specjalista w dziedzinie psychologii klinicznej (nr 006/2014.2/42), psychoterapeuta, certyfikowany psychoonkolog (Cert. PTPO nr 13) i superwizor psychoonkologii (Cert. PTPO nr 2), Trener Racjonalnej Terapii Zachowania (wg Maxie C. Maultsby, Jr., - Rational Behavior Therapy - RBT), certyfikowany terapeuta i superwizor Terapii Simontonowskiej (Simonton Cancer Center), Instruktor Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen - Niemcy), Trener Psychoonkologii (Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne), Trener Treningu Grupowego.

Ukończyła całościowe szkolenie z terapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz zaawansowane szkolenia między innymi w The Milton H. Erickson Foundation w Phoenix Arizona USA 

Kierownik Merytoryczny studiów "Psychosomatyka i somatopsychologia" oraz "Podejścia terapeutyczne w psychoonkologii - poziom zaawansowany" na Uniwersytecie SWPS.

 

Współtwórca i wieloletni Kierownik merytoryczny i programowy Ogólnopolskiej Sieci Akademii Walki z Rakiem (12 oddziałów w kraju).
Została wyróżniona w konkursie "Jaskółki Nadziei" w kategorii Lider Organizacji Pacjentów Onkologicznych 2015 za "holistyczne podejście do opieki nad pacjentem onkologicznym oraz pokazywanie osobom chorym przewlekle, jak zachować dobrą jakość życia na co dzień".

Agnieszka Lewandowska

Agnieszka Lewandowska

Wiceprezes

Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS

Współkoordynator Akademii Walki z Rakiem

Certyfikowany manager ekonomii społecznej, certyfikowany fundraiser, członek komisji

konkursowych Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, członek komisji

grantowej Jednostek Pomocniczych Samorządu Miasta Poznania. Członek prezydium Komisji Dialogu Obywatelskiego przy wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych UM Poznania. Sekretarz Porozumienia Rad Osiedli Samorządu Miasta Poznania. Wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Wilda. Zrealizowała projekty m.in. z zakresu ochrony i promocji zdrowia, edukacji, promocji wolontariatu i aktywizacji osób starszych, o łącznej wartości ponad 2,5 mln złotych.

Inicjatorka Koalicji Dietetyków. Na co dzień zajmuje się  pracami organizacyjno-administracyjnymi. Wcześniej związana z Fundacją "Dobrze, że Jesteś", gdzie prowadziła poznański oddział Fundacji i realizowała projekty z zakresu ochrony i promocji zdrowia oraz promocji wolontariatu. Była też wolontariuszką w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia na oddziale wewnętrznym i hematologii. 

dr Stefan Szary

Dr Stefan Szary

Wiceprezes

Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS

dr nauk humanistycznych z zakresu filozofii, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych Collegium Da Vinci w Poznaniu, wykładowca filozofii w Akademii Walki z Rakiem, wykładowca studiów podyplomowych Uniwersytetu SWPS, uczeń ks. prof. Józefa Tischnera, autor wielu książek i artykułów

Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia z zakresu filozofii egzystencji, fenomenologii egzystencjalnej, historii filozofii, psychologii. Wolne chwile poświęca fotografii, literaturze, poezji, muzyce.

Izabela Chwilczyńska-Sadecka

Izabela Chwilczyńska - Sadecka

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (certyfikat nr.39), trener

Ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapii Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie i Oxford Cognitive Therapy Centre). Absolwentka Szkoły Trenerów Psychologicznego Treningu Grupowego rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Odbyła szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania I stopnia (wg Maxie C. Maultsby, Jr., – Rational Behavior Therapy – RBT). W pracy terapeutycznej wykorzystuje techniki Terapii Schematów wg. Jeffrey’a Young’a oraz psychoonkologicznego Programu Simontona.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Prowadzi terapię indywidualną, psychoterapię par, grupową, wsparcie w przebiegu choroby nowotworowej oraz warsztaty rozwoju osobistego.

dr Justyna Deręgowska

Dr Justyna Deręgowska

pedagog, psychoonkolog, coach, terapeuta, wykładowca

Ukończyła studia w zakresie Poradnictwa Społecznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, następnie studia podyplomowe z Psychoonkologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Warszawską Szkołę Coachingu prowadzoną przez Pracownię Narzędzi dla Oświaty. Odbyła też certyfikowane kursy psychoterapeutyczne I i II stopnia z Psychoterapii Integralnej i Noo-psychoterapii, akredytowane przez International Association of Logotherapy and Existential Analysis at the Viktor Frankl Institute Vienna, kurs Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej przy Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej;

Ukończyła szkolenie z Psychosocjalnej Interwencji Kryzysowej organizowane przez Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania I stopnia (wg Maxie C. Maultsby Jr., - Rational Behavior Therapy) oraz szereg innych szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w poradniach, na oddziałach szpitalnych i w hospicjum.

Natalia Rucińska-Wojtkowiak

Natalia Rucińska - Wojtkowiak

Psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła 4- letnie podyplomowe studia z psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Warszawie. Szkoliła się także w Polskim Instytucie Eriksonowskim oraz uczestniczyła w wielu innych szkoleniach, warsztatach i konferencjach z zakresu psychoterapii, w tym w Programie Simontona. W pracy stosuje  podejście integrujące czerpiąc przede wszystkim z nurtów humanistycznych i poznawczo-behawioralnych. Przez prawie 6 lat pracowała w jednym z poznańskich szpitali, udzielając pomocy chorym i ich rodzinom.

Z Akademią Walki z Rakiem związana od początku roku 2010. W pracy z osobami chorymi onkologicznie oraz ich bliskimi kieruje się wytycznymi psychoonkologii jak i własnym doświadczeniem psychoterapeutycznym. Posiada też kwalifikacje oraz doświadczenie do pracy z grupami.

Wiera Szymańska

Wiera Szymańska

Prowadzi zajęcia z jogi leczniczej

Od 2001 roku współpracuje z Dziennym Klubem Pomocy Społecznej nr 4 „Starówka”. Od 2007 roku prowadzi jogę dla członków Akademii Walki z Rakiem.

 

Za swoją pracę na rzecz osób niepełnosprawnych i seniorów przyjmowała podziękowania od Prezydenta i Wiceprezydenta Miasta Poznania w latach 1996 – 2006. W 2000 roku odznaczona Srebrną Odznaką Honorową od Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zarządu Wojewódzkiego w Poznaniu za działalność charytatywną na rzecz  niepełnosprawnych. 

 

Dzięki pracy Wiery nasze panie przestały narzekać na bolące kręgosłupy w odcinku lędźwiowym a niektóre schudły tu i ówdzie.

dr Jolanta Nalewaj Nowak

Dr Jolanta Nalewaj - Nowak

Dietetyk, certyfikowany psychoonkolog PTPO

Dyrektor ds. dietoterapii [współpraca zawieszona]

W roku 2005 ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Zdrowia Publicznego - Zarządzania W Opiece Zdrowotnej oraz w Katedrze i Klinice Onkologii, z którego uzyskała tytuł doktora w zakresie biologii medycznej w roku

2006. Ukończyła także Studia Podyplomowe Specjalności Dietetyka i Planowanie Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Promuje zdrowy styl życia i pomogła już wielu osobom w walce z otyłością, niedowagą, zaburzeniami jedzenia oraz ludziom borykającym się z najróżniejszymi chorobami, do przezwyciężenia których niezbędny jest odpowiedni jadłospis żywieniowy.

W związku z wykonywanym zawodem współprowadzi audycje radiowe w stacji RMF MAXXX, w której udziela porad dotyczących zdrowego odżywiania. Oprócz licznych wywiadów udzielonych dla mediów często proszona jest o konsultacje medyczne z zakresu dietetyki dla programów telewizyjnych stacji takich jak: TVN Med, TV Biznes, TVP Poznań oraz regionalnej telewizji WTK.

Jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia do Walki z Chorobą Nowotworową w Poznaniu.  

Monika Misiak-Tabaczyńska

Monika Misiak Tabaczyńska

Wizażysta, stylista, kosmetolog

Wieloletni trener i praktyk z zakresu kreowania wizerunku osób i firm. 

Współpracuje z wiodącymi firmami na terenie Polski, oraz tworzy i realizuje programy szkoleniowe wraz z Mistrzem Świata Makijażu i Stylizacji. Z wykształcenia Pedagog – promotor zdrowia oraz licencjonowany Kosmetolog. Ukończyła wiele szkoleń dających jej

prawo do międzynarodowych tytułów: wizażystki, stylistki i makijażystki. Swoją skuteczność potwierdza na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Sylwia Wójcik

Sylwia Wójcik

Psycholog, trenerka pracy z ciałem metodą Living Dance Form

Asystentka w Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (przygotowuje się do otworzenia przewodu doktorskiego). Twórczyni pilotażowego programu psychoedukacyjnego dla osób chorych na chorobę Parkinsona i ich współtowarzyszy. Ukończyła kurs Racjonalnej Terapii Zachowania (wg. Maxie C. Maultsby, Jr., -Rational Behavior Therapy), szkolenie w zakresie terapii poznawczo - behawioralnej osób dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie, szkolenie I stopnia EEG-Biofeedback (Biomed Neurotechnologie w diagnostyce i terapii, Wrocław).

Jest w trakice szkolenia Somatic Experiencing - metody wykorzystywanej w leczeniu zaburzeń posttraumatycznych i terapii traumy. Prowadzi terapię indywidualną, wsparcie psychologiczne, warsztaty rozwojowe, psychoedukacyjne i terapeutyczne. Wykłada na studiach podyplomowych na SWPS w Poznaniu i na UM w Poznaniu. Aktywnie uczestniczy w konferencjach związanych z pozytywnym starzeniem się. Jest autorką artykułów i publikacji zbiorowych związanych z tym tematem. Od 2009 roku związana z Akademią Walki z Rakiem w Poznaniu. Inspiracje czerpie z podróży i kontaktów z innymi ludźmi.

Dr Małgorzata Stańczyk

Dr n. biol. Małgorzata Stańczyk

Muzykolog, muzykoterapeuta, certyfikowany psychoonkolog PTPO

Ukończyła Muzykologię na UAM w Poznaniu, Muzykoterapię na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Prowadzi muzykoterapię indywidualną i grupową z pacjentami w Wielkopolskim Centrum Onkologii, współpracuje również z Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Amazonek w Poznaniu. Pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Katarzyna Działa-Pawłowska

Katarzyna Działa - Pawłowska

psycholog, psychoterapeuta,

certyfikowany psychoonkolog PTPO

Odbyła czteroletnie szkolenie z Terapii Poznanawczo-Behawioralnej wCTPB w Warszawie. Certyfikowany terapeuta Programu Simontona. Ukończyła również szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania. Przeszła szkolenie z zakresu pracy z osobami w żałobie. Na co dzień pracuje z osobami chorymi przewlekle w Klinice numer 1 w Poznaniu. Od 2007 r współpracuje z Akademią Walki z Rakiem w Poznaniu, w której  założyła pierwszą w Poznaniu grupę wsparcia dla osób będących w żałobie.

 

W Stowarzyszeniu prowadzi terapię indywidualną osób chorych przewlekle i ich bliskich oraz udziela wsparcia osobom będącym w żalu po stracie. Zajmuje się prowadzeniem grup psychoedukacyjnych i grup wsparcia (np. dla osób w żałobie). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Iwona Szymańska

Iwona Szymańska

Specjalista psychiatra

Specjalista psychiatra dzieci i młodzieży

Absolwentka Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Terapeuta – ukończyła 4-letni kurs psychoterapii zorganizowany przez Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz wiele szkoleń głównie z terapii Eriksonowskiej.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadzi terapię indywidualną

i rodzinną. W pracy z klientami korzysta z kilku nurtów psychoterapeutycznych stosując je odpowiednio do charakteru trudności. W razie potrzeby proces terapeutyczny wspiera leczeniem farmakologicznym.

Dominika Nitschke-Michalak

Dominika Nitschke-Michalak

dietetyk, doradca żywieniowy

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w zakresie Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego, a także kurs Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej według  Tradycyjnej  Medycyny Chińskiej. Rozwija swoje umiejętności w stałym kontakcie z pacjentem – pracuje na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej. Zajmuje się edukacją żywieniową dzieci i młodzieży, czynnie uczestniczy i moderuje kampanie  Zdrowy Uczeń.org, rozszerzając i promując zalety  diety naturalnej.

Ewelina Mechelewska

Ewelina Mechelewska

psycholog, psychoterapeuta Gestalt w procesie certyfikacji, coach

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie kończy naukę w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt.

Odbyła także dwuletnią szkołę psychoterapii systemowej i rodzinnej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Odbyła liczne staże kliniczne m.in. w Centrum Zdrowia Psychicznego HCP oraz na oddziale dziennym Poznańskiego Ośrodka Zdrowia Psychicznego.

 
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami poszukującymi sposobów rozwiązań swoich problemów. Praktykę zawodową wiąże przede wszystkim z towarzyszeniem osobom w procesie rozwoju oraz odkrywania zasobów – silnych stron i obszarów, które mogą być przeszkodą w korzystaniu i czerpaniu z życia w pełni.

Swoją wiedzę i doświadczenie wciąż poszerza uczestnicząc w licznych treningach i warsztatach rozwojowych oraz psychoterapeutycznych.

 

Wierzy, że proces terapeutyczny uruchamia tkwiące w każdej osobie możliwości, dzięki którym zaczynają one żyć pełniej, w sposób bardziej świadomy, tworząc dojrzałe i satysfakcjonujące relacje.

 

W związku z tym, że kładzie bardzo duży nacisk na jakość świadczonej pomocy i relacji terapeuta – pacjent swoją pracę poddaję regularnej superwizji, a w pracy terapeutycznej kieruję się standardami zawartymi w Kodeksie Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Udziela wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego. Zaprasza na spotkanie osoby potrzebujące wsparcia, rozmowy, w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i autentyczności.

 

„Dzięki świadomości docieramy do swoich potrzeb i nabywamy umiejętność ich zaspokajania oraz tworzenia rzeczywistości wokół nas, takiej, jakiej naprawdę pragniemy.”

Anna Albertowska - Widerak

Anna Albertowska - Widerak

psycholog, psychoterapeuta Gestalt w procesie certyfikacji,

Psycholog - absolwentka  Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu. Kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobywała szkoląc się w różnych nurtach. Ukończyła m.in.:

  • Kurs Podstawowy Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzin w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Jest członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej;

  • Studium Analizy Transakcyjnej w Ośrodku Psychoterapii i Treningów Psychologicznych;

  • Szkolenie 101 i Test 101 z Analizy Transakcyjnej w Ośrodku Psychoterapii i Treningów Psychologicznych Aion

  • Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Gestalt w Krakowie,

Obecnie jest w trakcie czteroletniego szkolenia w Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywała w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego na oddziale dziennym, gdzie prowadziła spotkania grupowe, indywidualne konsultacje psychologiczne, zajęcia z arteterapii, terapii tańcem  oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie.

Pracuje z osobami, które doświadczają trudności w relacjach, zaburzeń nastroju, zaburzeń psychosomatycznych, sytuacji kryzysowych oraz osobami, które chcą  podnieść jakość swojego życia poprzez poszerzenie samoświadomości.

Swoją pracę poddaje stałej superwizji.

"Ważne jest nie to, co ze mną zrobiono, lecz to co ja sam zrobiłem z tym, co ze mną zrobiono." — J.P. Sartre

 

Droga do samopoznania bywa wymagająca i trudna. Może być niezwykłą przygodą, ale przede wszystkim pozwala na odkrycie wpływu na siebie i otaczającą rzeczywistość. Rozwija poczucie odpowiedzialności za własne decyzje oraz daje możliwość wyboru.

dr Monika Matecka

dr Monika Matecka

psycholog, doktor nauk medycznych, aktualnie w trakcie kursu psychoterapii

Psycholog, dr n. med., aktualnie w trakcie całościowego kursu psychoterapii organizowanego przez Laboratorium Cogito oraz Stowarzyszenie na Rzecz Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie. Pracuje na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą
i osobami dorosłymi (także w starszym wieku). Wiedzę i umiejętności zawodowe pogłębia

i aktualizuje w trakcie specjalistycznych kursów i szkoleń.  

 

Zapraszam do kontaktu osoby dorosłe, które:

  • konfrontują się z poczuciem pustki, utraty sensu życia

  • doświadczają silnego niepokoju, lęku, smutku, poczucia winy

  • pragną wprowadzić zmiany w różnych sferach życia (aktywność zawodowa, związki emocjonalne, zachowania zdrowotne)

  • poszukują wsparcia w sytuacjach trudnych, kryzysowych, po przeżytej traumie

  • doświadczają stygmatyzacji w związku z tożsamością płciową lub orientacją seksualną

  • dokonują samookaleczeń

  • opiekują się bliskimi osobami w starszym wieku (z chorobą psychiczną lub przewlekłą chorobą somatyczną) i mają poczucie wyczerpania zasobów

dr Joanna Podgórska

dr Joanna Podgórska

Doktor n. biol. Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, biochemik, neurochemik

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.  Konsultant naukowy, autorka publikacji naukowych, popularno-naukowych, monografii, artykułów o tematyce medycznej i dietetycznej oraz materiałów edukacyjnych. Absolwentka Dietetyki Sportowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studiów podyplomowych Akademii Leona Kozminskiego w Warszawie na kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badan Klininczych.  Obecnie studiuje somatopsychologię i psychosomatykę na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i pracuje jako Project Manager w firmie zajmującej się naturalnymi suplementami diety.

Jest entuzjastką nauki, a ściślej – jej popularyzacji. W swoich działaniach stara się łączyć i tłumaczyć twarde, naukowe fakty z alternatywnymi metodami wspierania zdrowia. Głównym punktem zainteresowań jest szerokopojęta neuronauka – funkcjonowanie mózgu w odniesieniu do konkretnych zachowań i  stanów oraz biochemia zachodzących w nim procesów. Wszystkie te elementy stara się łączyć z dietetyką (dietoterapią), długowiecznością ( i poszukiwaniem elementów, które na nią wpływają), wpływem aktywności fizycznej na zdrowie organizmu ( ze szczególnym uwzględnieniem mózgu i umysłu) oraz rolą rytmu dobowego i snu w utrzymaniu równowagi. Stale poszukując nowych doniesień naukowych zgłębia wpływ medytacji oraz terapii uważności (Mindfulness) na zmiany powstające w mózgu i ich wpływ na emocjonalność i zachowanie.

 

"Wierzę, że codziennymi zachowaniami i dobrymi nawykami możemy wpływać na dobrobyt organizmu bardziej niż farmakoterapia."

Monika Kurosz

Monika Kurosz

psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, coach ICC

Psycholog, absolwentka uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność psychologia kliniczna), certyfikowany coach ICC i trener biznesu. Obecnie znajduje się w procesie szkolenia na psychoterapeutę w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Kształciła się w wielu metodach pracy indywidualnej i grupowej, m.in Trening Mindfulness - Redukcji Stresu Opartej na Uważności (MBSR) wg Jon Kabat-Zinn'a, trening pracy z ciałem, praca z grupą metodą warsztatową.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w międzynarodowej korporacji.

 

Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, świadcząc pomoc psychologiczną i prowadząc procesy psychoterapeutyczne. W swojej pracy z klientem bazuje głównie na założeniach psychoterapii Gestalt. Stosuje również narzędzia do pracy z ciałem i techniki mindfulness. Prowadzi grupy terapeutyczne i warsztaty rozwoju osobistego oraz warsztaty dla młodzieży. Przeprowadziła liczne szkolenia, doradztwa i coachingi dla biznesu.

Doświadczenie zdobywała odbywając również staże kliniczne.

 

"Głęboko wierzę w to, że w procesach terapeutycznych uleczający jest kontakt i relacja pomiędzy klientem a terapeutą". Dlatego w swojej pracy bardzo dba, aby klient czuł się w gabinecie komfortowo, bezpiecznie i w pełni akceptowany. Uważa, że w takich warunkach możliwe jest dotarcie do źródeł trudności, odkrycie swoich wewnętrznych mechanizmów, przepracowanie tego "tu i teraz", uświadamiając sobie swoje emocje, uczucia i potrzeby. Wierzy, że w ten sposób poszerzamy swoją świadomość, odnajdujemy swoje pole wpływu w naszym życiu i przejmujemy za nie odpowiedzialność.

 

W swojej pracy kieruje się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa.

 

Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych treningach oraz warsztatach rozwojowych i terapeutycznych. W trosce o klienta, swoją pracę poddaje stałej superwizji.

Jan Gruszka

Jan Gruszka

psycholog, psychoonkolog

Ukończył Psychologię na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu. W ramach studiów realizował specjalność kliniczną: psychologia zdrowia i choroby oraz psychoterapia zaburzeń psychicznych. 
Podczas studiów był założycielem i wiceprzewodniczącym Koła Naukowego Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF". Ukończył studia podyplomowe z Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS, oraz Studium Interwencji Kryzysowej organizowane przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN (53/2020/sik). Posiada Certyfikat ukończenia szkolenia I stopnia Racjonalnej Terapii Zachowania.
 Od 2019 roku pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu psychoonkologii. Współpracuje ze stowarzyszeniami wspierającymi pacjentów takimi jak: Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię, Stowarzyszenie Afazja, Fundacja Pokonaj Chłoniaka i Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS. "

Julia Bączek

Julia Bączek

psycholog

Pracuje z młodzieżą z problemami emocjonalnymi oraz prowadzi konsultacje dla rodziców. Udziela wsparcia osobom chorym onkologicznie oraz ich bliskim. Prowadzi także treningi umiejętności poznawczych dla osób z afazją. Obecnie kształci się w rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej pod kierownictwem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej.   

Anna Kostera

Anna Kostera

psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji

psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu (Szkoła psychoterapii CBT w Warszawie). Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła kurs neuropsychologii na uniwersytecie w Maastricht. Odbyła szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania I stopnia (wg. Maxie C. Maultsby, Jr.). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Prowadzi terapię dla dorosłych i młodzieży. Prowadzi również szkolenia z zakresu motywacji, radzenia sobie ze stresem oraz wypalenia zawodowego- zarówno idywidualne jak i dla firm. Wieloletnie doświadczenie pracy w dużych firmach i wiedza z zakresu psychologii biznesu w połączeniu z wiedzą i narzędziami poznawczo- behawioralnymi pozwala jej lepiej zrozumieć i pomóc w problemach dzisiejszego „szybkiego, zabieganego świata”.

My również czasem potrzebujemy wsparcia w działaniu!

bottom of page