top of page

Grupa wsparcia - Action learning

Zaktualizowano: 1 gru 2018

Już 22 września ruszamy z nową grupą terapeutyczną, opartą na metodzie action learning. Udział w grupie jest całkowicie bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego nie zwlekaj i zapisz się już dziś – na zgłoszenia czekamy do 15 września.

Czym jest metoda action learning?

Jest to metoda pracy zespołowej wykorzystywana do prowadzenia grup wsparcia. Służy ona wpieraniu jej uczestników w rozwiązywaniu różnorodnych problemów, doskonaleniu ich umiejętności oraz rozwijaniu kompetencji z określonego obszaru, a więc wspieraniu ich w pracy nad poprawą jakości życia.

Dla kogo przeznaczona jest grupa?

Do pracy w grupie zapraszamy osoby po przebytej chorobie nowotworowej, osoby aktualnie zmagające się z chorobą nowotworową, jak i osoby bliskie oraz opiekunów chorych onkologicznie.

Przebieg spotkań:

Spotkania stałych zespołów organizowane będą w równych odstępach czasowych (raz w tygodniu). Zespołowi towarzyszyć będzie zawsze moderator, który będzie dbał o przebieg procesu.

Podczas spotkania każdy uczestnik będzie miał możliwość przeanalizowania swojego problemu, relacjonowania własnych doświadczeń związanych z danym problemem, dostarczania pozostałym uczestnikom pożytecznych informacji jak i przyjmowania takich informacji od innych. Spotkania w zespole będą także dobrą okazją do nawiązania stałych kontaktów z osobami zmagającymi się z podobnymi trudnościami.


W grupie wsparcia przy wykorzystaniu metody Action learning:
- wszyscy członkowie grupy pracują nad swoimi indywidualnymi problemami, ale również czynnie wspomagają i wspierają pozostałych członków grupy;
-każdy z uczestników ma prawo do przedstawienia swojego własnego stanowiska wobec przedstawianych problemów;
- wszyscy uczestnicy zapraszani są do aktywności.

Kiedy?

Start: 22 września

Godziny:

13:00 – 15:00

Ze względu na terapeutyczny charakter grupy, zaproponowane godziny mogą ulec większemu dostosowaniu do dostępności uczestników.

Prowadzenie: dr Justyna Deręgowska - pedagog, psychoonkolog, coach, terapeuta, wykładowca

Na zapisy czekamy do 15 września:

Tel. 61 820 27 46

502 99 44 97

Ul. Wierzbięcice 18/5, Poznań

12 wyświetleń

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page